18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Najgorsze scenariusze"

Morawiecki: trzecia fala epidemii nadciąga

Wojciech Kozicki
21.10.2020  14:13
Polska strategia walki z epidemią - przemówienie Morawieckiego w Sejmie
Polska strategia walki z epidemią - przemówienie Morawieckiego w Sejmie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Tak jak zapowiadał były minister zdrowia Łukasz Szumowski, nadeszła druga fala koronawirusa, a liczba zakażonych wystrzeliła jak gejzer zagłady. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki ogłosił w Sejmie, że nadciąga TRZECIA FALA epidemii COVID-19.

Koronawirus w Polsce wciąż w natarciu, liczba zakażeń i zgonów miażdży polski system ochrony zdrowia. Okazuje się jednak, że to dopiero początek dramatu, a prognozy są wręcz katastroficzne. Posłowie zajęli się projektem PiS noweli ustaw w związku z przeciwdziałaniem Covid-19, a premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że może nadciągnąć trzecia fala epidemii COVID-19, a rząd zakłada NAJGORSZE SCENARIUSZE.

Morawiecki w Sejmie o koronawirusie

Morawiecki zapewniał na sejmowej mównicy, że polska strategia walki z epidemią koronawirusa i „droga środka” jest jak na razie skuteczna. Ostrzegł jednak, że jesteśmy uzależnieni od tego, czy zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa. Przyznał, że obecnie dotknęła nas druga fala epidemii, a wkrótce może grozić nam trzecia.

Mamy do czynienia z bardzo groźnym zjawiskiem - drugą falą koronawirusa. Zależni jesteśmy od tego czy wynaleziona zostanie szczepionka. I z pewnymi fluktuacjami możemy mieć do czynienia jeszcze przez długi czas – powiedział Morawiecki w Sejmie.

Morawiecki powołał się również na publikacje medyczne i sceptycznie odniósł się do teorii mówiących o odporności stadnej, która nie jest uzasadniona badaniami naukowymi. Zwrócił uwagę, że najważniejsze w walce z epidemią jest ograniczanie kontaktu, maseczki, dezynfekcja, przewietrzanie pomieszczeń, bo  „to jest to, co przerywa transmisję w najbardziej skuteczny sposób”.

Tymczasem 21 października padł kolejny dobowy rekord zakażeń. Testy na koronawirusa potwierdziły ponad 10 tys. nowych przypadków COVID-19.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Posiedzenie Sejmu na żywo [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej