mają wątpliwości?

Morderstwo Kristiny z Mrowin. Śledczy podjęli szokujące kroki

07.10.2019  15:01
Morderstwo Kristiny z Mrowin. Śledczy podjęli szokujące kroki
Morderstwo Kristiny z Mrowin. Śledczy podjęli szokujące kroki Fot: Policja/Facebook

Jakub A. brutalnie zamordował 11-letnią Kristinę. Cztery miesiące później nadal nie trafił przed sąd - obserwują go biegli psychiatrzy, właśnie rozszerzono ich zespół, więc śledztwo najpewniej jeszcze bardziej się przedłuży.

11-letnia Kristina z Mrowin została brutalnie zamordowana przez Jakuba A. Nieszczęśliwie zakochany w matce dziewczynki młodzieniec, w zazdrości postanowił pozbyć się stojącego na drodze ku jego szczęściu dziecka. Teraz czeka na proces, zanim jednak ten nastąpi, pozostaje pod obserwacją specjalistów.

Czy Jakub A. będzie sądzony za morderstwo? A może biegli stwierdzą, że w momencie popełnienia zbrodni był niepoczytalny? Lekarze muszą wydać opinię psychiatryczną, a cały proces się przedłuża. I trwać będzie jeszcze dłużej, bo w sprawie pojawił się kolejny, zaskakujący wątek.

Zbrodnia na tle seksualnym?

Jakub A. porwał Kristinę w drodze na zajęcia artystyczne. Samochodem wywiózł ją do lasu i tam bestialsko zamordował. Początkowo śledczy myśleli, że 11-latka padła ofiarą pedofila. Szybko okazało się jednak, że mężczyzna upozorował przestępstwo na tle seksualnym, by zmylić policję.

Teraz wątek napaści seksualnej niespodziewanie powraca. Dlaczego? I czy chodzi o pedofilię? Tego śledczy nie zdradzają. Wiadomo jednak, że do zespołu biegłych lekarzy dołączyły kolejne osoby. Jedną z nich jest znany seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz - donosi "Gazeta Wyborcza".

11-letnia Kristina została zamordowana 12 czerwca. Jej oprawcę zatrzymano kilka dni później. Od tego czasu mężczyzna pozostaje pod obserwacją psychiatrów. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Czytaj także