18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niebezpiecznie!

Morze Bałtyckie WYSTĄPIŁO Z BRZEGÓW. Zalewa ląd

07.02.2022  13:54
Morze Bałtyckie zalało plaże. Podnosi się poziom wody
Morze Bałtyckie zalało plaże. Podnosi się poziom wody Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Morze Bałtyckie wystąpiło ze swoich brzegów i pozalewało plaże. Czy to oznacza, że zaczęła się biblijna Apokalipsa? Niekoniecznie, ale i tak jest dość niepokojąco. IMGW wydało specjalne ostrzeżenia dla województwa pomorskiego.

Morze Bałtyckie to perła w koronie polskiej przyrody. Niestety, jak to bywa w przypadku żywiołu, jest ono czasem dość niebezpieczne. Aktualnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla woj. pomorskiego. Przewidują wzrost poziomu wody i przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Taka sytuacja może być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Trochę braku ostrożności i tragedia gotowa - z żywiołem bowiem nigdy nie należy igrać! Warto to zapamiętać. 

Morze Bałtyckie występuje z brzegów!

Ostrzeżenie hydrologiczne, jakie wydał instytut dotyczy wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Wybrzeżu, Bałtyku Południowym i Południowo-wschodnim (woj. pomorskie i zachodniopomorskie). To właśnie w tych regionach zachować trzeba szczególną ostrożność!

W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku (564 cm) oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną, na Wybrzeżu przewiduje się wahania i wzrosty poziomów wody w strefie stanów wysokich oraz powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością krótkotrwałego osiągnięcia stanów alarmowych

- informują eksperci.

Komunikaty te przyszły tuż po smutnych wieściach z Orłowa, gdzie woda zabrała bezlitośnie część plaży. Niespokojne wody Bałtyku zatopiły popularny fragment lądu, a wcześniej w tym miejscu dosypywano piasek.

IMGW ostrzega także przed silnym wiatrem, który może wzmagać niepokojące działania morskiej wody.