18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuchnie epidemia koronawirusa?

Chaos w polskim mieście. Chory uciekł z izolatki

Wojciech Kozicki
10.03.2020  11:50
Koronawirus w Polsce - potencjalny zakażony uciekł z izolatki
Koronawirus w Polsce - potencjalny zakażony uciekł z izolatki Fot: PAWE?L RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/East News

Koronawirus w Polsce to coraz większe zagrożenie. Aby epidemia została zatrzymana, społeczeństwo informowane jest, jakie stosować zasady higieny, jakie są objawy i przebieg choroby i jak się uchronić przed zakażeniem. Tymczasem osoba, która prawdopodobnie jest zakażona COVID-19, uciekła z kwarantanny w Legionowie!

Epidemia koronawirusa w Polsce staje się faktem, rząd przekazał dramatyczne informacje i prognozy. Czy czeka nas chaos i panika jak we Włoszech? Służby chyba tracą kontrolę nad sytuacją, bo jak podaje „Super Express”, w Legionowie z kwarantanny uciekł chory, który może być zakażony koronawirusem. 

SE.pl podaje, że mężczyzna przebywał w domowej kwarantannie, a wcześniej zgłosił się do przychodni, ponieważ miał objawy podobne do koronawirusa. Domowa izolacja mu wyraźnie nie odpowiadała, bo uciekł. Został zatrzymany i karetką przewieziono go do szpitala zakaźnego w Warszawie.

„Życie stolicy” podaje, że to już kolejny przypadek, gdy ktoś z podejrzeniem koronawirusa ucieka z izolacji, a „chorzy nie ufają lekarzom i służbom”. Podobna sytuacja wydarzyła się w Zakopanem. Chory zjawił się w szpitalu, oświadczył, że ma koronawirusa i uciekł w trakcie badań.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski niedawno przypominał, że za takie działania, może grozić nawet rok więzienia. Tymczasem w Chinach zaostrzono prawo i taki niesforny pacjent może otrzymać nawet karę śmierci!

Czytaj także