18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Depresja się pogłębia

Mózg "afery taśmowej" traci wzrok. Marek F. jest w krytycznym stanie

26.11.2019  13:20
Mózg "afery taśmowej" traci wzrok. Marek F. jest w krytycznym stanie
Mózg "afery taśmowej" traci wzrok. Marek F. jest w krytycznym stanie Fot: Ewa Olow/REPORTER

Afera taśmowa rozgrzała opinię publiczną. Marek F. uznawany za mózg tej operacji od dawna znajduje się w więzieniu. Totalnie się tam załamał, a jego stan z dnia na dzień drastycznie się pogarsza. 

Afera taśmowa w 2014 roku była głównym tematem w Polsce. Marek F., który aktualnie znajduje się w więzieniu, był mózgiem całej tej operacji. To on – według sądu – zlecił kelnerom dwóch warszawskich restauracji nagrywanie najważniejszych ludzi polityki. Nagrania te wywołały prawdziwy kryzys w rządzie Donalda Tuska.

Marek F. traci wzrok

Sam Marek F. został skazany na 2,5 roku więzienia. Osadzony tam popada w coraz głębszą depresję, a do tego stracił wzrok w jednym oku i traci również w drugim. 

Jest w strasznym stanie psychicznym. To zaćma. Choroba nasiliła się w areszcie, a do tego dochodzi jeszcze depresja

- mówiła dla Faktu osoba związana ze sprawą Marka F.

Mężczyzna uparł się, że chce przeprowadzić operacje oczu w klinice prywatnej, gdyż tam jego zdaniem jest lepszy sprzęt. Specjaliści odmówili jednak zoperowania Marka F., ponieważ przeraziło ich całe zamieszanie - z kordonem policyjnym, ochroną i pilnowaniem więźnia. Nie chcieli takiego rozgłosu i stresu.

Zdecydowano o przeprowadzeniu zabiegu na koszt aresztu w szpitalu MSWiA. Wyznaczane były już cztery terminy zabiegów, trzykrotnie jednak skazany odmawiał wyjazdu na zabieg

– mówi Faktowi ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka Służby Więziennej.

Strażnicy pilnują Marka F. praktycznie 24 godziny na dobę. To wszystko dlatego, że mężczyzna nie raz już podejmował próby samobójcze. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej