18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Muzyka ślubna cenzurowana!

Kościół wprowadza nowe zasady na ślubach. Nowe opłaty

Wojciech Kozicki
21.07.2020  16:38
Muzyka na ślubie ocenzurowana, muzycy muszą płacić za kursy
Muzyka na ślubie ocenzurowana, muzycy muszą płacić za kursy Fot: Pixabay/StockSnap

Marzy wam się na ślubie nie tylko Marsz weselny Mendelssohna, ale np. „My heart will go on” lub „Windą do nieba”? W takim razie diecezja płocka to nie miejsca dla was. Tamtejsze władze kościelne zdecydowały, że na ślubach można grać tylko utwory kościelne. Muzycy muszą przejść specjalny PŁATNY KURS!

Muzyka na ślubie na cenzurowanym! Koniec z „utworami zaczerpniętymi ze świeckiej muzyki rozrywkowej”. Diecezja płocka ogłosiła, że na ślubach można grać tylko utwory kościelne. Co więcej, grać i śpiewać będą mogły tylko osoby, które ukończą prowadzony przez księży kurs.

Muzyka na ślubie - muzycy muszą mieć kurs!

Biskup Płocki żąda, aby podczas sakramentu małżeństwa słychać było jedynie „śpiewy o charakterze religijnym” podkreślające spotkanie z Jezusem Chrystusem w liturgii. Muzycy ślubni będą musieli przejść specjalny kurs w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej „Musicum” im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku

W ramach kursu będą prowadzone zajęcia wyjaśniające sens liturgii w ogólności, przebieg i znaczenie liturgii sakramentu małżeństwa, zasady poprawnego doboru repertuaru na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu małżeństwa. Uczestnicy zapoznają się z prawodawstwem liturgicznym Kościoła powszechnego, Konferencji Episkopatu Polski oraz zaleceniami Biskupa Płockiego i Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej –  wyjaśnia diecezja płocka.

Jak podaje Antyradio.pl, kurs oczywiście nie jest darmowy, a udział w nim ma kosztować 150 złotych od osoby. Daje uprawnienia na 3 lata, a potem znów trzeba przejść płatne szkolenie. Od przyszłego roku osoby i zespoły muzyczne biorące udział w ceremonii ślubu będą zobowiązane do posiadania zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu.

Zagłosuj

Czy chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze