18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szukają ludzi pod gruzami

Katastrofa na terenie kopalni w Polsce!

Wojciech Kozicki
15.05.2020  20:35
Tragedia na terenie kopalni w Mysłowicach
Tragedia na terenie kopalni w Mysłowicach Fot: Facebook/Myslowice.Net

Katastrofa budowlana na terenie kopalni w Mysłowicach. Media podają, że ratownicy wciąż szukają ludzi pod gruzami. 

Doszło do dramatu na terenie dawnej kopalni Mysłowice. Jak podaje „Polsat News”, około godziny 16 zawaliła się część kilkukondygnacyjnego budynku. Nie wiadomo, kto był się w środku, więc ratownicy sprawdzają, czy ktoś nie został uwięziony pod gruzami. Sytuacja jest jednak trudna, bo jak ostrzega straż pożarna, „konstrukcja budynku stwarza zagrożenie zawalenia się”.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do katastrofy budowlanej na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego „MYSŁOWICE”. Trwają prace poszukiwawcze. Służby mundurowe zabezpieczają okoliczny teren. Ruch kolejowy został wstrzymany – informuje na Facebooku Myslowice.Net.

Oficer prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach mł. bryg. Wojciech Chojnowski poinformował, że obecnie prowadzone są poszukiwania także z pomocą drona. W akcji uczestniczy 32 strażaków z 12 zastępów straży pożarnej oraz policja. Budynek jest nieużywany i opuszczony, więc jest nadzieja, że w momencie zawalenia, w środku nikogo nie było.

Będziemy podejmować dalsze działania w zakresie tego, co możemy bezpiecznie zrobić. Konstrukcja jest wyraźnie uszkodzona, zdestabilizowana i stwarza zagrożenie zawalenia się – oświadczył mł. bryg. Wojciech Chojnowski. (Polsat News)

Wirtualna Polska donosi, że zawalił się budynek nieczynnej sortowni. Runęły 4 kondygnacje.

Czytaj także
Przeczytaj więcej