18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

smutne doniesienia

NIE ŻYJE AKTOR TVP. Przez lata bawił ludzi w kultowym serialu

23.07.2021  12:57
Nie żyje aktor TVP. Przez długie lata bawił widzów
Nie żyje aktor TVP. Przez długie lata bawił widzów Fot: Shutterstock

Smutne wieści - nie żyje aktor Leszek Benke, przez wiele lat związany z Telewizją Polską. Mężczyzna odszedł w wieku 68 lat.

Informację o śmierci Leszka Benke przekazały lokalne serwisy informacyjne. Mężczyzna mieszkał w Krakowie, jednak pochodził Wielunia, do którego często powracał. Tam też odszedł - zmarł w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej.

Leszek Benke nie żyje. Miał 68 lat

Leszek Benke był absolwentem Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po studiach występował na deskach teatrów w Łodzi, a na początku lat 70 związał się z Telewizją Polską. W latach 1972-1990 i 1993-2006 był główną twarzą popularnego programu kabaretowego "Spotkanie z Balladą". Wcielał się tam w rolę komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. W kabaretowym cyklu gościł takich wielkich aktorów jak Jerzy Stuhr, Bohdan Smoleń, Tomasz Kot czy Anna Dymna.

"Spotkanie z Balladą" zmieniało się przez lata. Kiedyś to były scenki, scenariusz mieścił się na dwóch kartkach maszynopisu. Ostatnio - na 60. To nie jest kabaret, tylko widowisko kabaretowe. Coś innego niż widzimy teraz w telewizji... To mi się nie podoba

- mówił w 2014 roku, w wywiadzie udzielonym Małopolskiej TV.

Czytaj także
Przeczytaj więcej