18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KONFERENCJA PRASOWA

NIEZASZCZEPIENI POŻAŁUJĄ. Będą restrykcje dla antyszczepionkowców

Emilia Waszczuk
13.07.2021  13:08
Antyszczepionkowcy zaczną się szczepić? Będą zakazy dla buntowników
Antyszczepionkowcy zaczną się szczepić? Będą zakazy dla buntowników Fot: Jakub Kamiński/East News

Antyszczepionkowcy nagle zaczną się szczepić? Pojawiło się pierwsze oficjalne ostrzeżenie przed zakazami i restrykcjami dla przeciwników szczepionek.

Konferencja prasowa Głównego Inspektora Sanitarnego i ważna wiadomość dla wszystkich, którzy z rezerwą podchodzą do szczepień przeciw COVID-19. Krzysztof Saczka oznajmił, że prawdopodobnie już niedługo w Polsce wprowadzone zostaną utrudnienia dla antyszczepionkowców. Po to, by innym żyło się łatwiej i bezpieczniej.

Nowe restrykcje miałyby wejść w życie razem z pojawieniem się w Polsce czwartej fali pandemii koronawirusa. Najcięższe utrudnienia pojawiłyby się w miejscach, gdzie procent zaszczepienia obywateli jest najniższy. Saczka wyjaśnił przy tym, że do niektórych usług w Polsce dostęp miałyby tylko osoby zaszczepione przeciw CIVID-19.

Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione

– powiedział Krzysztof Saczka.

Zobacz także

Radykalne środki w walce z pandemią

Główny Inspektor Sanitarny zapewniał przy tym, że jest przeciwnikiem dzielenia społeczeństwa, jednak wie, iż tylko poprzez szczepienia możemy pozbyć się zagrożenia, potrzeba więc radykalnych środków.

Jak najdalszy jestem od tego, abyśmy dzielili społeczeństwo. Każdy jest wolnym obywatelem i podejmuje określone decyzje" - akcentował. "Jednak dzięki osiągnięciom medycznym w tej chwili w zasadzie jedynym antidotum, które może przerwać łańcuchy zakażeń SARS-CoV-2 i powrócić do normalności, są szczepienia" - powiedział. "Obserwujemy pandemię w innych państwach, analizujemy też zachowania społeczne w naszym kraju

- mówił szef GIS w czasie wtorkowej konferencji prasowej, przeprowadzonej z laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Czytaj także
Przeczytaj więcej