18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czwarta fala

NOWE OBOSTRZENIA W POLSCE! Podzielą kraj na STREFY

Malwina Kossela
27.09.2021  20:07
Nowe obostrzenia w Polsce
Nowe obostrzenia w Polsce Fot: PRZEMYSLAW WIERZCHOWSKI/REPORTER

Czwarta fala pandemii koronawirusa naciera na Polskę z wielką siłą. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo rządzący narzucą nam nowe obostrzenia. Jesteście gotowi na dobrze znane wszystkim ograniczenia?

Czwarta fala pandemii koronawirus już tu jest. Codziennie słyszymy o coraz większej liczbie zakażeń tym złośliwym patogenem. Czy jest jeszcze nadzieja na lepsze jutro? Zdecydowanie na razie musimy psychicznie nastawić się na kolejne ograniczenia.

Rząd być może będzie zmuszony po raz kolejny wrzucić nas wszystkich w szpony lockdownu. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, rządowa Rada Medyczna rozważa wprowadzenie w Polsce stref czerwonej, żółtej i zielonej. Istnieje możliwość, że zapowiadane obostrzenia i restrykcje zostaną wprowadzone już w tym tygodniu.

Nowe obostrzenia w Polsce to kwestia czasu?

Adam Niedzielski miał zapowiadać, że jeśli dziennie przekroczymy limit tysiąca zakażeń, to trzeba będzie pomyśleć o zmianie poziomu naszej swobody. Niebezpiecznie zbliżamy się do tego ukazanego nam limitu.

Jak ustalił dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz nowe obostrzenia związane z czwartą falą koronawirusa miałby dotyczyć "limitów dla niezaszczepionych, ograniczaniu zgromadzeń i imprez lub wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu". 

Obostrzenia wprowadzane miałby być, jak poprzednio, z podziałem na powiaty i strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Tymczasem rząd nie ukrywa, że jesteśmy daleko od zakończenia się pandemicznego koszmaru.

Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji

- informuje Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Czy starczy nam na to wszystko psychicznego zdrowia? Ciągłe życie w napięciu jest niesamowicie wręcz niezdrowe.

Czytaj także
Przeczytaj więcej