18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiana zasad?

NOWE OBOSTRZENIA w obliczu 5. fali? Jest komentarz MZ

18.01.2022  14:46
Ministerstwo Zdrowia komentuje nowe obostrzenia
Ministerstwo Zdrowia komentuje nowe obostrzenia Fot: Adam Burakowski/REPORTER

5. fala pandemii już jest w Polsce. Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem to zasługa nowej mutacji Omikron i braku strachu przed zakażeniem wśród wielu Polaków. Ministerstwo Zdrowia komentuje tymczasem w mediach możliwość wprowadzenia nowych obostrzeń.

Pierwsze twarde obostrzenia pojawiły się w kraju, kiedy zmagaliśmy się z setkami zakażeń dziennie. Tymczasem, gdy dziś Polską wstrząsnęła wieść o gwałtownym uderzeniu pandemii, nikt zdaje się tym nie przejmować.

W obliczu 5. fali, spowodowanej niezwykle zaraźliwym Omikronem, rząd będzie musiał zacząć w końcu działać. W mediach pojawiają się więc pierwsze komentarze przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, dotyczące zmiany w przepisach.

Ministerstwo Zdrowia komentuje nowe obostrzenia

Pojawiają się pierwsze, konkretniejsze działania, w tym projekt ustawy dotyczący weryfikacji testów przez pracodawców, nazywany od nazwiska posła Czesława Hoca "ustawą hocową". Mocno poróżnił on posłów PiS. Minister zdrowia Adam Niedzielski, stojący w opozycji do grupy polityków nazywanych "antyszczeponkowcami", miał zagrozić dymisją w razie nieprzyjęcia ustawy. We wtorek nad stanowiskiem wobec projektu rozmawia rząd.

Mam nadzieję, że rząd to przyjmie

- stwierdził w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jednocześnie, co może wydawać się szokujące, wiceminister zdrowia przekazał, że w tym momencie rządzący nie planują wprowadzenie nowych obostrzeń. Kiedy więc cokolwiek się zmieni?

To jest jednak sytuacja bardzo dynamiczna, więc nie wykluczam takich scenariuszy

- zastrzegł gość programu WP.

Waldemar Kraska zapowiedział też, że w nowej Radzie Medycznej znajdą się doradcy i eksperci z szerszego zakresu specjalności oraz nie wykluczył, iż wśród nich znajdzie się szef Rządowego Centrum Analiz.

Czytaj także