18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będziecie wściekli

NAGŁE ZMIANY W OBOSTRZENIACH! To jakaś kpina?!

29.12.2020  14:04
Nagła zmiana w obostrzeniach. Morawoiecki kpi z Polaków?
Nagła zmiana w obostrzeniach. Morawoiecki kpi z Polaków? Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Rząd w ostatniej chwili, niespodziewanie zmienia obostrzenia. Ograniczenia zostały zniesione dla jednej branży. Ludzie są wściekli.

Od poniedziałku 28 grudnia w całej Polsce trwa kwarantanna narodowa. Na powrót zamknięte zostały galerie handlowe i stoki narciarskie, hotele nie mogą przyjmować gości. Gospodarka częściowo stoi, ludzie są uziemieni, a Sylwestra mamy spędzić w domach - wydany został zakaz przemieszczania się.

Wedle przekazywanych dotąd przez rząd informacji, od 28 grudnia do 17 stycznia z hoteli korzystać mogli jedynie pracownicy służby zdrowia, pracownicy sezonowi, pracownicy służb mundurowych, kierowcy zawodowi czy dyplomaci. Nagle, w ciszy, bez informowania o tym obywateli, przepisy zostały zmienione. Będziecie wściekli.

Zmiana w obostrzeniach. Rząd zwalnia TVP z zakazu

Jak donosi Press, rząd nagle do rozporządzenia dopisał jeszcze jedną grupę zwolnioną z hotelowych restrykcji. 27 grudnia w Dzienniku Ustaw ukazało się zaktualizowane rozporządzenie, w którym wśród wyjątków wyszczególniono... ekipy radiowe i telewizyjne.

Zakaz nie dotyczy osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców - czytamy w rozporządzeniu.

Skąd ta zmiana? To akurat proste. W ostatnich dniach pisaliśmy o tym, że mimo ciężkich obostrzeń Jacek Kurski organizuje Sylwestra Marzeń i wraz z TVP, na oczach rządu i obywateli, perfidnie łamie obostrzenia. Dopytywaliśmy wtedy między innymi o to, gdzie nocować będą osoby zaangażowane w przygotowanie imprezy, dziennikarze, technicy i w końcu gwiazdy. Teraz już wiadomo.

Koronawirus w TVP nie zakaża

Oburzenia nagłą zmianą w przepisach nie kryją pracownicy branży hotelarskiej, którzy przez lockdown zostali pozbawieni dochodów. Oburzeni są też dziennikarze, są pewni: obostrzenia zniesiono dla radia i telewizji tylko po to, by TVP mogło bezkarnie zorganizować Sylwestra.

Co ciekawe, zwolnienie z obostrzeń obejmuje jedynie pracowników telewizji i radia, wszyscy dziennikarze pracujący w sieci czy prasie przywileju tego nie dostąpili. I jeszcze jedno - nikt poza TVP imprezy w tym roku w Polsce nie organizuje. Jedynie Polsat robi swój własny, oryginalny format w postaci "domówki" i relacji dziennikarzy ze studia.

Czytaj także