18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nawet Ziobro nie dał rady

Najsztub potrącił staruszkę. Szokujący wyrok sądu

Wojciech Kozicki
19.11.2019  09:26
Piotr Najsztub nie odpowie za wypadek samochodowy - ofiara nie była wystarczająco czujna
Piotr Najsztub nie odpowie za wypadek samochodowy - ofiara nie była wystarczająco czujna Fot: TRICOLORS/East News

Piotr Najsztub 5 października 2017 roku potrącił samochodem starszą kobietę. Okazało się, że nie miał prawa jazdy i ubezpieczenia, a jego auto nie miało też ważnych badań technicznych. Sąd wydał wreszcie wyrok i uznał, że to "jedyna słuszna decyzja". Czy w kraju rządzi bezprawie i niesprawiedliwość?

Piotr Najsztub nie odpowie za wypadek samochodowy. Jak przypomina tvn24.pl, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piasta w Konstancinie-Jeziornie po zmroku potrącił 77-letnią kobieta na przejściu dla pieszych. Doznała poważnych obrażeń głowy, ale sama sobie była winna?

Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować – tłumaczył się Najsztub w „Dzień dobry TVN”.

Najsztub, wypadek i kontrowersyjny wyrok

Jak podaje wprost.pl, latem 2018 r. Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał w trybie zaocznym dziennikarza za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i nałożył na niego grzywnę w wysokości 6 tys. zł. Dziennikarz miał też zapłacić pokrzywdzonej rekompensatę w wysokości 10 tys. złotych. Jednak  w czerwcu 2019 roku Sąd w Piasecznie uznał Najsztuba za niewinnego, a 18 listopada 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji.

Postanowiłem zamiast kwiatów zazwyczaj w takich przypadkach dawanych, podarować jej książkę, która właśnie wtedy wyszła, o tym, jak porozumiewają się drzewa między sobą. Najnowsze doniesienia naukowe na ten temat - opowiadał Najsztub o tym jak odwiedził chorą w szpitalu. (tvp.info)

Okazuje się, że Najsztub został uniewinniony. Sąd uznał, że „w sprawie zabrakło obiektywnych, niepodważalnych dowodów, które pozwoliłoby na ocenę zdarzenia”. Wcześniej Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uznał, że kara jest niewspółmierna do winy i złożył odwołanie, ale polski wymiar sprawiedliwości i tak stanął po stronie Najsztuba.

Nie została zabezpieczona droga hamowania. Nie zostało określone położenie ciała pokrzywdzonej względem samochodu. Nie zostało ustalone położenie samochodu.  Jeśli biegły przyjmuje założenia, to znaczy, że nie zna faktów. A skoro nie zostały ustalone fakty, to założenia biegłego mają charakter jedynie ocenno-dydaktyczny – uzasadnił wyrok sędzia Piotr Bojarczuk. (tvn24.pl)

Sąd uznał, że nie ma podstaw do skazania, bo nie wiadomo czy starsza kobieta nie wtargnęła na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód. Najsztub podobno jechał bardzo ostrożnie, a staruszka powinna zachować szczególną czujność na przejściu dla pieszych.

Co to k***a ma być i znaczyć ze jakiś pajac (gwiazda ) może wszystko ale jak by ktoś inny potrącił to by dostał ciężka puszkę wiec co to za kraj demokratyczny i równy dla każdego? - oburzył się internauta Łukasz Su. (Facebook/Planeta.pl)

Czytaj także