18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie może oddychać

Namawiali go na szczepienie. Legenda Solidarności w ciężkim stanie

01.12.2021  16:36
Andrzej Rozpłochowski walczy o życie
Andrzej Rozpłochowski walczy o życie Fot: Thaiview/Shutterstock

W szpitalu MSWiA walczy o życie Andrzej Rozpłochowski, legenda "Solidarności" oraz przewodniczący strajku w Hucie Katowice. 71-latek choruje na COVID-19, lekarze oceniają jego stan jako ciężki. Nieoficjalnie wiadomo, że Rozpłochowski jest przeciwnikiem szczepień przeciwko koronawirusowi.

Doniesienia o chorobie antykomunistycznego działacza "Solidarności" przekazał "Dziennik Zachodni". Gazeta informuje, że 71-latek tydzień temu został zabrany do szpitala. Skarżył się wtedy na poważne problemy z oddychaniem, a także wysoką gorączkę.

Andrzej w niedzielę wrócił z sanatorium, źle się czuł, miał problemy z oddychaniem. Początkowo lekarze określali jego stan jako stabilny – przekazał przyjaciel 71-latka.

Po około dwóch dniach stan zdrowia Andrzeja Rozpłochowskiego zaczął się błyskawicznie pogarszać. Obecnie oddycha za niego respirator, a jego płuca w około 80 proc. nie działają.

Rozpłochowski sprzeciwiał się szczepieniom

Według doniesień "Super Expressu" Rozpłochowski był zagorzałym przeciwnikiem szczepień przeciw COVID-19. Na zastrzyk namawiali go jego bliscy, lecz żadne prośby go nie przekonały.

Jest, delikatnie to określając, sceptycznie nastawiony do szczepień przeciw COVID-19. Mówiliśmy mu już wcześniej: Andrzej, zaszczep się. On trwał przy swoich poglądach. Stało się, co się stało - mówił Egeniusz Karasiński w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Niestety, choroba nie ma litości nawet dla osób, które zapewniają, że zaraza nie istnieje lub jest niegroźna. Przeciwnicy szczepień przejrzą na oczy?