18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konkretne decyzje

Narodowa kwarantanna już po weekendzie?! Dane są bezlitosne

08.11.2020  13:56
Narodowa kwarantanna coraz bliżej
Narodowa kwarantanna coraz bliżej Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Narodowa kwarantanna już po weekendzie stanie się naszą nową rzeczywistością? Dane są bezlitosne, a premier Mateusz Morawiecki w każdej chwili może ogłosić zmiany. Zapowiadał w końcu, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie - czekają nas wyjątkowo twarde decyzje.

Narodowa kwarantanna była zapowiadana podczas jednej z licznych konferencji prasowych. Premier Mateusz Morawiecki uprzedzał, że jeśli nic się nie zmieni w ciągu najbliższych dni - będziemy musieli zamknąć się w domach, by zmniejszyć transmisję koronawirusa. 

Tymczasem pandemia w Polsce przybiera na sile. Każdego dnia dowiadujemy się o ponad 20 tysiącach nowych przypadków COVID-19 w kraju. Służba zdrowia jest na skraju wydolności, a póki co nie mamy również skutecznego leku, który byłby w stanie pomóc tym najbardziej cierpiącym z powodu koronawirusa.

Narodowa kwarantanna już po weekendzie?

Jedno województwo w Polsce już zakwalifikowało się do tzn. czarnej strefy, która powinna zostać objęta głębokim lockdownem. Inne z pewnością pójdą w jego ślady szybciej, niż moglibyśmy zakładać. 

Specjaliści są przekonani, że kwarantanna narodowa zostanie wprowadzona szybciej niż się spodziewamy i nawet do 11 listopada pozostaniemy postawieni przed faktem dokonanym. Ostatnio rząd szczególnie obciążające obostrzenia wprowadził również na krótką chwilę przed ważnym dla Polaków świętem - 1 listopada. Nie ma żadnego powodu, dla którego teraz rządzący nie mogliby zrobić nam powtórki z historii.

Wygląda na to, że póki to nie nastąpi, czeka nas codzienne spoglądanie na podawane przez Ministerstwo Zdrowia dane. Liczba przypadków COVID-19 w kraju zaczyna nas wszystkich przerażać do tego stopnia, że wiele osób wręcz ma nadzieję na głęboki lockdown. Oby nie spełnił się pesymistyczny scenariusz, mówiący o tym, że pandemia koronawirusa zostanie z nami jeszcze na długie, trudne lata. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej