18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strach w szkołach

Nauczyciele są przerażeni. Nie chcą przyjmować szczepień

08.02.2021  21:50
Nauczyciele boją się szczepienia
Nauczyciele boją się szczepienia Fot: Piotr Hukalo/East News

Nauczyciele to jedna z grup, która już niedługo przyjmie szczepienia na Covid-19. Problem w tym, że w szkołach zapanował wielki strach, a osoby odpowiedzialne za edukację najmłodszych obywateli wcale nie chcą przyjmować specyfików zgodnie z rządowym planem.

Nauczyciele również są grupą, która jest szczególnie narażona na zakażenie koronawirusem. Tak samo, jak lekarze czy służby mundurowe – niedługo oni także zostaną masowo zaszczepieni na Covid-19.

Problem w tym, że wokół szczepień narosła zła sława. W Polsce już kilkanaście osób zmarło niedługo po podaniu szczepionki, a lęki obywateli stają się coraz bardziej uzasadnione. Nauczyciele znajdują się w tej grupie, która nie ma ochoty stać się królikiem doświadczalnym.

Nauczyciele boją się szczepienia

Dlaczego w ogóle nasuwa im się takie określenie? Podczas gdy większość narodu szczepi się specyfikiem od Pfizer, nauczycielom szczepionki dostarczy brytyjska AstraZeneca. Zdaniem nauczycieli – ma ona niższą skuteczność i jest obarczona większym ryzykiem.

Apeluję: bez nerwów, bez obaw. Można się zaszczepić tą szczepionką, ona jest i bezpieczna i skuteczna. Była opracowywana na podstawie badań w młodszych grupach wiekowych, dlatego jest stosowana dla osób do 55-65 roku życia. Nie ma w tym nic dziwnego, zastanawiającego ani szokującego. Dyskusja jest bardzo burzliwa, ale to jest burza w szklance wody

- mówił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, dr Michał Sutkowski.

Myślicie, że nauczyciele ostatecznie przekonają się do tego szczepienia i przystąpią do przyjmowania specyfiku? Dla dobra najmłodszych uczących się w szkołach i ich opiekunów to bardzo ważna sprawa.

A Wy, zdecydowalibyście się na szczepienie specyfikiem od AstraZeneca? Przypominamy, że stosowanie tej szczepionki budzi duże kontrowersje nie tylko w Polsce, ale i na świecie, o czym już pisaliśmy tutaj.