18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To nie koniec?

Nauka zdalna WRÓCI we wrześniu? Czarnek przekazał nowe informacje

05.07.2022  10:08
Przemysław Czarnek wypowiedział się ws. nauki zdalnej
Przemysław Czarnek wypowiedział się ws. nauki zdalnej Fot: Pawel Wodzynski/East News

Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że jesienią czeka nas kolejny atak pandemii i wzrost zakażeń. Wraz z powrotem zarazy możliwe, że część restrykcji zostanie przywrócona. Szef MEIN Przemysław Czarnek ujawnił czy jesienią należy spodziewać się powrotu nauki zdalnej lub hybrydowej.

Koronawirus zwykle atakuje wiosną i jesienią, lecz już teraz z wielu europejskich krajów napływają doniesienia o nowej fali pandemii. Zdaniem hiszpańskich ekspertów mamy już do czynienia z COVID-22.

Obecny covid to choroba wywołana przez inne wirusy, powstałe przez mutacje odmienne od oryginału: to subwarianty Omikronu BA.4 i BA.5. Ich transmisja jest bardzo wysoka - ocenił Antonio Zapatero, hiszpański wiceszef ministerstwa zdrowia.

W Polsce sytuacja jest jeszcze spokojna, ale za kilka tygodni ma się to całkowicie zmienić. Powrót maseczek i restrykcji to tylko kwestia czasu?

Nauka zdalna w Polsce

Do najnowszych doniesień o powrocie pandemii i możliwym przywróceniu restrykcji odniósł się szef MEiN Przemysław Czarnek. Polityk w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 stwierdził, że na chwilę obecną nauka stacjonarna nie jest zagrożona.

Nie mam żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, które by świadczyły o tym, że grozi nam w jakikolwiek sposób ograniczenie nauki stacjonarnej, więc przygotowujemy się do pełnego trybu stacjonarnego, tak jak w ubiegłym roku - mówił minister.

Zgodnie z decyzją władz nauka zdalna zakończyła się 21 lutego 2022 roku. Pozostaje trzymać kciuki za to, by pandemia pozostała już tylko wspomnieniem.