18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarna strefa w Polsce

Atak wirusa w Nidzicy! Mega lockdown!

Wojciech Kozicki
19.02.2021  15:57
Nidzica atakowana przez COVID-19. Wskaźnik zachorowań jest ZABÓJCZY
Nidzica atakowana przez COVID-19. Wskaźnik zachorowań jest ZABÓJCZY Fot: Karol Makurat/REPORTER/East News

Nidzica. Koronawirus SARS-CoV-2 uderzył z tak z potwornym impetem, że zostały zamknięte szkoły i przedszkola. Lockdown i obostrzenia w Nidzicy są już opisywane przez media jako „czarna strefa w Polsce”.

Nidzica zaatakowana przez COVID-19, nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Władze wprowadziły w gminie w województwie warmińsko-mazurskim ostry lockdown, ponieważ wskaźnik zachorowań dobił do 15,27 na 10 tys. mieszkańców. Jest to jeden z najwyższych wskaźników zachorowań w kraju.

Nidzica kontra koronawirus. Jest ostry lockdown

Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala poinformował o lockdownie w Nidzicy. Podkreślił, że decyzja o zamknięciu przedszkoli i szkół wynika z "z troski o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i ich rodzin". Zaostrzenie restrykcji i obostrzeń jak na razie ma obowiązywać przez tydzień.

W związku z najwyższym wskaźnikiem zachorowań w Polsce podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu wszystkich gminnych szkół i przedszkoli. Zajęcia będą się odbywać w formie zdalnej do końca przyszłego tygodnia, tj. do 26 lutego 2021 roku – ogłosił Jacek Kosmala.

To może być jednak dopiero początek kłopotów. Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko ostrzegł, że sytuacja epidemiczna pogarsza się także w powiatach bartoszyckim i kętrzyńskim. W piątek testy na koronawirusa w warmińsko-mazurskim potwierdziły 722 zachorowania, a liczba ofiar śmiertelnych epidemii zwiększyła się o 5.