18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy do pracy

Po wyborach koniec kasy? Nie będzie pieniędzy dla rodzin

09.07.2020  10:33
Koniec pieniędzy dla rodziców. Zasiłek opiekuńczy skasowany
Koniec pieniędzy dla rodziców. Zasiłek opiekuńczy skasowany Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Minister Marlena Maląg potwierdziła - koniec wspierania rodzin, nie będzie pieniędzy na dzieci. Zmiana miałaby wejść w życie dzień po wyborach...

W Polsce koronawirus i wybory, wielu ludzi straciło pracę, dzieci miesiącami nie chodziły do szkół, a rodzice tych najmłodszych pobierali zasiłki, by opiekować się pociechami w domach.

W ostatnich dniach premier ogłosił koniec epidemii, choć ta ciągle szaleje. Andrzej Duda ściskał dłonie i rozdawał wyborcze bułki górnikom, gdzie SARS-COV-2 zakaziło się ponad 6 tysięcy osób, a rodzice mogą szykować się do zmian.

Koniec pieniędzy?

Oto bowiem już dzień po wyborach prezydenckich, rząd miałby uciąć im dopływ gotówki i wysłąć do pracy. Zasiłek na opiekę nad dzieckiem do lat 8 obowiązuje do 12 lipca. I ani dnia dłużej - poinformowała minister Maląg.

Nie zamierzamy przedłużać dodatkowego zasiłku opiekuńczego

- powiedziała minister MRPiPS Marlena Maląg.

PiS zmienia zdanie

Zaledwie kilka godzin później Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało nowe zalecenia. Mimo porannych zapewnień minister Maląg, zasiłek ma być kontynuowany do 26 lipca. Czyżby zorientowali się, że ucięcie go 12 lipca - czyli w dniu wyborów - może zaszkodzić prezydentowi?

Zasiłek przyznawany jest od początku epidemii koronawirusa rodzicom dzieci do 8. roku życia. Zarówno matka jak i ojciec mogli wystąpić o niego, jeśli w rodzinie nie było nikogo, kto mógłby zająć się dzieckiem. Pieniądze dostawało jedno z rodziców, którzy obejmowani byli zwolnieniem lekarskim i otrzymywali 80 procent wynagrodzenia.

Przeczytaj więcej
Komentarze