18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec żartów

Nie pobalujecie w Sylwestra. Policja rozpoczyna bezwzględną akcję

31.12.2019  10:00
Nie pobalujecie w Sylwestra. Policja rozpoczyna bezwzględną akcję
Nie pobalujecie w Sylwestra. Policja rozpoczyna bezwzględną akcję Fot: Flickr

Sylwester, alkohol, tańce - tak to właśnie widzimy. Policja ma jednak tego wieczoru wyjątkowo dużo pracy i nie zamierza litować się nad nierozsądnymi rodakami.

Sylwester to dla wielu z nas okazja do niesamowicie dobrej zabawy. Jednak aby bawić mógł się ktoś - pracować też powinna część Polski. Ten przykry obowiązek spada na policję, która będzie dziś miała wyjątkowo dużo roboty.

Sylwester z policją? Lepiej uważać!

Po alkoholu jesteśmy bardziej skłonni do rozmaitych zachowań ryzykownych. Z tej przyczyny funkcjonariusze policji rozpoczynają właśnie akcję - "Myśl Trzeźwo". Kierowcy, uważajcie! Dziś kontrole na drogach będą wzmożone, a dla pijanych prowadzących pojazdy czeka surowa kara.

Powinniśmy pamiętać, że każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową samochodem i będziemy pić alkohol, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu

- podkreślił podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Uważajcie również następnego dnia, wtedy łatwo o tzw. nieświadomą nietrzeźwość. 

Nieświadoma nietrzeźwość kierującego jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po "promilach". Dlatego, zanim wsiądziemy "za kierownicę" warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości 

- opisuje Kobryś.

Policjanci przy kontrolach sprawdzą trzeźwość kierowcy i będą reagować na każde nawet najmniejsze oznaki nieprzestrzegania prawa. Jeśli nie chcecie rozpoczynać Nowego Roku bez prawa jazdy albo z mandatem - uważajcie i nie balujcie przesadnie.

logo Tu się dzieje