18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne doniesienia

Nie żyje 60-letni pacjent zero z Małopolski

06.04.2020  15:39
Nie żyje 60-letni pacjent zero z Małopolski
Nie żyje 60-letni pacjent zero z Małopolski Fot: Shutterstock

Nie żyje 60-letni pacjent zero z Małopolski. Mężczyzna zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Lekarze, którzy się nim opiekowali zapewniają, że był wzorowym pacjentem. 

60-letni pacjent zero z Małopolski hospitalizowany był w związku z zakażeniem koronawirusem od 6 marca. Informację o zgonie pacjenta potwierdziła rzeczniczka krakowskiego szpitala im. Żeromskiego - Anna Górska. 

W ostatnich chwilach swojego życia, mężczyzna musiał być podłączony do respiratora. W tym przypadku przeraża głównie fakt, że rozwój choroby od momentu pojawienia się pierwszych objawów do śmierci - trwał bardzo długo.

Koronawirus: Nie żyje pacjent zero z Małopolski

60-latek przed przyjęciem do szpitala w Krakowie, przebywał w północnych Włoszech. To prawdopodobnie tak zaraził się patogenem. Lekarze, którzy się nim zajmowali, określali go mianem wzorowego pacjenta.

Już jego postawa, którą wykazał się po powrocie z Włoch, daje do myślenia, że faktycznie był człowiekiem bardzo zapobiegliwym. Słysząc o pandemii koronawirusa 1 marca (nie mając jeszcze objawów choroby) zgłosił się do sanepidu – dopełniając wszystkich procedur, o które apelowały służby sanitarne.

Po kilku dniach faktycznie gorzej się poczuł i został przewieziony na oddział zakaźny. Pewnie w najczarniejszych snach nie przypuszczał, jak bardzo źle rozwinie się ta sytuacja.

Z całego serca współczujemy rodzinie zmarłego. 

Przeczytaj więcej
Komentarze