18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

smutne wieści

ANDRZEJ STANOWSKI NIE ŻYJE. Znany dziennikarz był ciężko chory

23.08.2022  16:53
Nie żyje Andrzej Staowski
Nie żyje Andrzej Staowski Fot: shutterstock

Kolejna smutna informacja. Zmarł ceniony dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski. Mężczyznę żegna między innymi Adam Małysz.

Smutny dzień dla polskiego dziennikarstwa. Rano informowaliśmy o śmierci znanej dziennikarki Ireny Morawskiej. Po południu dostajemy kolejne złe wieści. Nie żyje legendarny dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski.

Andrzej Stanowski zmarł rankiem 23 sierpnia w Krakowie. Miał 83 lata. Od dłuższego czasu ciężko chorował. Data pogrzebu mężczyzny nie została na razie ustalona.

Andrzej Stanowski nie żyje. Żegna go Adam Małysz

O śmierci Andrzeja Stanowskiego informuje serwis Terazpasy.pl - Cracovia, dla którego w ostatnim czasie pisywał felietony. Wspominają, że jeszcze w ostatni czwartek dziennikarz oddał nowy tekst do publikacji, jak się okazało, ostatni.

- Panie Andrzeju dziękujemy za wszystko! Za pół wieku Pana pracy dziennikarskiej, za dziesiątki wspólnych wyjazdów na Cracovię, za Pana niezwykłe poczucie humoru, za setki dyskusji o sporcie, o Polsce, o życiu… - czytamy.

Dziennikarza w mediach społecznościowych żegna między innymi Adam Małysz.

Zapamiętam go jako niezwykle inteligentnego człowieka, pełnego profesjonalizmu i z ogromną wiedzą na temat skoków narciarskich

- pisze były skoczek, a dziś prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Andrzej Stanowski był cenionym dziennikarzem sportowym. Pracował m.in. dla Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego, pracował przy wielu Mistrzostwach Świata czy Igrzyskach Olimpijskich. Był oddanym kibicem Cracovii i pasjonatem skoków narciarskich.