18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Nie żyje polski aktywista. Miał jedynie 27 lat

16.09.2021  19:56
Beniamin Łuczyński nie żyje
Beniamin Łuczyński nie żyje Fot: hafizi/Shutterstock

Nie żyje Beniamin Łuczyński. Jeden z aktywistów stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zmarł w wieku zaledwie 27 lat. Jego najbliższym trudno jest pogodzić się z taką tragedią.

Okoliczności śmierci 27-latka również są przerażające. O jego zgonie poinformowało właśnie Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Był członkiem MJN od 2018 roku, a także pracował w Ministerstwie Klimatu. Ciało młodego mężczyzny znaleźli płetwonurkowie na dnie Jeziora Klebarskiego pod Olsztynem.

Tragedia wydarzyła się w miniony weekend w okolicach Olsztyna. To tam Beniamin Łuczyński wypoczywał razem ze swoimi znajomymi w domku letniskowym blisko nieszczęsnego jeziora. W nocy z soboty na niedzielę mężczyzna oddalił się od grupy i już do niej nie wrócił.

Beniamin Łuczyński nie żyje

Znajomi znaleźli jego rzeczy na brzegu jeziora i niezwłocznie postanowili powiadomić policję, która rozpoczęła poszukiwania. Policjantom komendy w Olsztynie i komisariatu w Barczewie pomagali wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do poszukiwań wykorzystano m.in. psy tropiące oraz łódź wyposażoną w sonar i drony

– powiedział "Gazecie Wyborczej" podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy policji w Olsztynie.

Poszukiwania były skomplikowane i trwały całą niedzielę i poniedziałek. Niestety, ich rezultat okazał się tragiczny. We wtorek nad ranem ciało aktywisty na dnie Jeziora Klebarskiego znaleźli płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Policja będzie musiała jeszcze ustalić, jakie były dokładne okoliczności tej tragedii. Z całego serca współczujemy rodzinie mężczyzny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej