18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje ceniony działacz Solidarności. Ogromy cios

25.09.2020  10:31
Nie żyje działacz Solidarności, Bogusław Mikus
Nie żyje działacz Solidarności, Bogusław Mikus Fot: New Africa/Shutterstock

Nie żyje Bogusław Mikus. Ceniony działacz Solidarności miał w sobie nadzieję i radość życia - nawet w ostatnich jego momentach. Jego śmierć skomentowała na Twitterze europosłanka Beata Mazurek.

Odszedł ceniony działacz Solidarności, Bogusław Mikus. Jak zapewniała na Twitterze Beata Mazurek: "We wtorek jeszcze do mnie zadzwonił i rozmawialiśmy". Teraz jej rozpacz pozostaje nieukojona.

Nie żyje działacz Solidarności, Bogusław Mikus

Bogusław Mikus działał z ramienia opozycji antykomunistycznej w czasach PRL. Jako jedna z 53 osób 10 kwietnia 1989 roku utworzył Komitet Rejestracyjny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Pełen optymizmu i nadziei. Dziś z wielkim smutkiem przyjęłam informację o Jego śmierci

- pisała na Twitterze Beata Mazurek.

Śmierć Bolesława Mikusa była więc dla wielu osób dużym zaskoczeniem. Rozpacz europosłanki ma swoje głębokie powody. Zmarły działacz Solidarności odegrał dużą rolę w jej życiu.

To dzięki niemu znalazłam się w polityce, bo w 2005 r. to on zachęcił mnie do prowadzenia kampanii. Zapewniał, że trzecie miejsce na liście to szansa, którą muszę w pełni wykorzystać. Jego odejście jest więc pustką, której nie da się zapełnić 

- mówiła w rozmowie z portalem tvp.info.

Bliskim mężczyzny z całego serca współczujemy.

Przeczytaj więcej
Komentarze