18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To koniec pewnej epoki

Nie żyje Emil Karewicz. Odeszła legenda polskiego kina

18.03.2020  10:18
Nie żyje Emil Karewicz. Odeszła legenda polskiego kina
Nie żyje Emil Karewicz. Odeszła legenda polskiego kina Fot: TRICOLORS/East News

Nie żyje Emil Karewicz. Kultowy aktor zmarł w szpitalu w środę nad ranem. Jego najbliższa rodzina przekazała smutne informacje o legendzie kina do publicznej wiadomości. 

W wieku 97 lat odszedł Emil Karewicz. Rodzina aktora przekazała, że zmarł on w środę nad ranem w szpitalu i jednocześnie określiła jego śmierć jako nagłą. Jeszcze w ubiegłym tygodniu artysta obchodził urodziny.

Nie żyje Emil Karewicz

Emil Karewicz największą popularność zdobył rolą oficera gestapo w filmie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", króla Władysława Jagiełły w "Krzyżakach", a przede wszystkim kultowego Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie".

Artysta urodził się w 1923 roku w Wilnie. Swoją aktorską karierę rozpoczął z resztą w tamtejszym Teatrze Małym, gdzie zagrał rolę Małpy w Kwartecie I. Kryłowa. Walczył w czasie II wojny światowej 2 Armii Wojska Polskiego.

Poza wymienionymi wyżej kultowymi produkcjami, aktor wystąpił również w znanych i lubianych serialach, takich jak: Alternatywy 4, M jak Miłość, Na dobre i na złe, Polskie drogi czy też Barwy Szczęścia.

Rodzinie artysty składamy najszczersze kondolencje. 

Przeczytaj więcej
Komentarze