18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Już go nie zobaczymy

Nie żyje wspaniały polski aktor. POLSCY ARTYŚCI W ŻAŁOBIE

15.05.2022  14:09
Nie żyje kolejny wybitny aktor
Nie żyje kolejny wybitny aktor Fot: Shutterstock

Kolejny wspaniały polski artysta opuścił nasz świat. Ignacy Gogolewski zmarł w niedzielę 15 maja. Aktora żegna Związek Artystow Scen Polskich.

Smutne wieści w niedzielę. W wieku 90 lat zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy Ignacy Gogolewski. 17 czerwca artysta miał świętować 91. urodziny.

Informację o śmierci aktora przekazał Związek Artystów Scen Polskich, podała ją także w mediach społecznościowych aktorka Krystyna Janda. Ignacy Gogolewski zmarł rankiem w niedzielę 15 maja.

Z przykrością informujemy, że dziś rano odszedł Ignacy Gogolewski, aktor, reżyser, scenarzysta, dyrektor teatrów, Prezes ZASP w latach 2005-2006, Honorowy Przewodniczący Kapituły Członków Zasłużonych SPATiF-ZASP, a przede wszystkim wspaniały Człowie

- czytamy w komunikacie ZASP.

- Ignacy Gogolewski odszedł dziś rano. Żegnaj. Dziękujemy za wszystko - napisała z kolei Krystyna Janda.

Ignacy Gogolewski nie żyje

Ignacy Gogolewski urodził się w 1931 roku. Do pracy aktora szkolił się w warszawskim PWST i już chwilę po ukończeniu szkoły zdobył pierwszą pracę w Teatrze Polskim w Warszawie. Był związany między innymi z Teatrem Narodowym, Współczesnym i Dramatycznym. Często występował także w Teatrze Polskiego Radia, gdzie brał udział w licznych słuchowiskach.

Ignacy Gogolewski zagrał kilkadziesiąt ról teatralnych i filmowych, był też reżyserem i scenarzystą. Po raz ostatni na wielkim ekranie mieliśmy szansę podziwiać go w 2017 roku, w filmie "Wyklęty".

logo Tu się dzieje