18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Dramat w Starachowicach. Zmarła pielęgniarka zakażona koronawirusem

11.06.2020  15:26
Nie żyje pielęgniarka zakażona koronawirusem
Nie żyje pielęgniarka zakażona koronawirusem Fot: Shutterstock

Kolejny pracownik personelu medycznego zmarł z powodu koronawirusa. We wtorek 9 czerwca odeszła 65-letnia Janina Maj.

To już czwarta pielęgniarka w Polsce, która zakaziła się koronawirusem i zmarła z powodu wywołanej nim choroby COVID-19. Janina Maj pracowała w Stacji Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miała 65 lat.

Kobieta koronawirusem SARS-COV-2 zakaziła się kilka tygodni temu. Trafiła do szpitala w Starachowicach, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Niestety zmarła. Jej pogrzeb zaplanowano na 12 czerwca o godzinie 9.00.

Bliscy żegnają zmarłą

O śmierci pani Janiny poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o CZWARTEJ PIELĘGNIARCE, KTÓRA ZMARŁA Z POWODU ZAKAŻENIA COVID-19 - napisali na Facebooku. - Zawsze będziesz w naszych sercach! Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje - czytamy.

W komentarzach znajomi i bliscy wspominają zmarłą jako ciepłą i zawsze służącą dobrą radą oraz wsparciem osobę. - Taktowna i delikatna
Szanująca każdego. Będzie nam Ciebie brakować Janeczko, ale pozostaniesz na zawsze w naszych serduchach Kochana - wspominają.

Czytaj także
Przeczytaj więcej