18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

smutna wiadomość

Nie żyje Kornel Morawiecki. Polityk miał 78 lat

30.09.2019  12:54
Nie żyje Kornel Morawiecki. Polityk miał 78 lat
Nie żyje Kornel Morawiecki. Polityk miał 78 lat Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Marszałek senior, polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego - Kornel Morawiecki nie żyje. Miał 78 lat.

Kornel Morawiecki zmarł po długotrwałej chorobie - podał "Super Express". Informację potwierdza też TVP powołując się na otoczenie premiera Mateusza Morawieckiego i Kancelaria Premiera.

Zasłużony dla kraju

Polityk od kilku miesięcy walczył z nowotworem - o tym, że choruje na raka trzustki, poinformował w styczniu 2019 roku.

Kilka dni temu o chorobie ojca wspominał premier Mateusz Morawiecki, w czasie konwencji PiS. Poinformował wyborców, że stan zdrowia jego ojca się pogorszył. W piątek prezydent Andrzej Duda odznaczył Morawieckiego-seniora go Orderem Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

W czasach PRL Morawiecki działał w opozycji antykomunistycznej, założył niepodległościową organizację Solidarność Walcząca. W 1989 roku sprzeciwiał się porozumieniom Okrągłego Stołu - twierdził, ze to jedynie reforma systemu, a ni pokonanie komunizmu.

W 1990 roku stanął na czele Partii Wolności. W 2010 roku startował w wyborach prezydenckich. W 2015 roku wstąpił do Kukiz '15 a rok później założył partię Wolni i Solidarni. W 2019 roku planował wystartować w wyborach parlamentarnych z list PiS.

Przeczytaj więcej
Komentarze