18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromny żal

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski. Niezapomniany Wąski z Kilera

25.10.2021  08:27
Nie żyje Krzysztof Kiersznowski
Nie żyje Krzysztof Kiersznowski Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski. Aktor na zawsze zapisze się w naszej pamięci, jako niezapomniany Wąski z komedii pt. "Kiler". W chwili śmierci artysta miał 70 lat. Do dziś żegnają go zrozpaczeni fani.

Krzysztof Kiersznowski odszedł w wieku 70 lat. Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny znany z kultowej roli "Wąskiego" w filmach "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch" żegnany jest przez niezliczone rzesze fanów jego talentu.

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski

Od jakiegoś czasu artysta podupadał na zdrowiu. W sierpniu 2020 roku przeszedł operację udrażniania żył. Dodatkowo, o czym niewiele osób wiedziało, przez lata chorował na nowotwór. Ostatecznie wszystkie te czynniki doprowadziły do jego śmierci.

Jako pierwszy informację o śmierci Kiersznowskiego przekazał w mediach społecznościowych Tomasz Mędrzak, dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru TM. Wywołał tym w kraju falę gigantycznego smutku.

Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu

- czytaliśmy w komunikacie.

Krzysztof Kiersznowski urodził się i dorastał w Warszawie. Polacy pokochali go za role drugoplanowe w produkcjach Juliusza Machulskiego. Wystąpił jako gangster nieudacznik "Nuta", brat "Moksa" (Jacek Chmielnik) w "Vabanku" i "Vabanku II", gangster "Wąski" w "Kilerze" i "Kiler-ach 2-óch", porucznik Tarkowski, oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w "Superprodukcji" oraz ślusarz w "Ile waży koń trojański?".

Z całą pewnością nigdy go nie zapomnimy.

Czytaj także