18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka strata

Nie żyje znany polski aktor. Grał w "Kiepskich" i "Plebanii"

29.09.2021  13:25
Lech Gwit odszedł w wieku 84 lat
Lech Gwit odszedł w wieku 84 lat Fot: NetPix/Shutterstock

Związek Artystów Scen Polskich poinformował o śmierci aktora Lecha Gwita. Artysta większość swojej kariery poświęcił występom w teatrze, lecz grał również w wielu filmach i serialach takich jak między innymi "Pierwsza miłość", "Plebania" czy "Świat według Kiepskich".

Lech Gwit zmarł w wieku 84 lat. Uroczystości pogrzebowe artysty odbędą się w piątek o godzinie 12 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w miejscowości Włóki (woj. kujawsko-pomorskie).

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Lech Gwit, znakomity aktor teatralny i filmowy, którego pamiętamy z kreacji stworzonych na deskach Lubuskiego Teatru, ale też w filmach Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego, Wojciecha Marczewskiego - przekazał ZASP.

Aktor związany był z największymi teatrami w Polsce - we Wrocławiu, Olsztynie, Kaliszu, Katowicach, Toruniu, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Radomiu, Gliwicach czy Zielonej Górze.

Lech Gwit miał 84 lata

Lech Gwit swoją artystyczną karierę rozpoczął w 1961 roku od debiutu na scenie krakowskiego Teatru Lalki. Oprócz występów na deskach wielu teatrów część swojego czasu poświęcał grze w filmach i serialach.

Widzowie kojarzą go z produkcjami takimi jak "Panna Nikt" Andrzeja Wajdy, "Ucieczka z kina na Wolność" Wojciecha Marczewskiego lub "Komornik" Feliksa Falka. Lech Gwit pojawiał się również w serialach "Pierwsza miłość", "Plebania", "Psie serce", a także "Świat według Kiepskich".