18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żałoba i przykrość

Nie żyje znany polityk wielkiej partii. Chorował na Covid-19

14.05.2021  18:00
Marian Ormaniec nie żyje
Marian Ormaniec nie żyje Fot: Shutterstock

Nie żyje Marian Ormaniec. Polityk PSL odszedł w wieku 59 lat, wiadomo, że w ostatnim czasie toczył walkę z koronawirusem. Jego śmierć pogrążyła w żalu wiele osób.

Nie żyje Marian Ormaniec, który dawniej pełnił funkcję m.in. wicewojewody śląskiego i wicemarszałka tego województwa. W przeszłości był także liderem regionalnych struktur PSL. Jego śmierć nastąpiła w piątek w Bielsku-Białej. 

Nie żyje polityk PSL, Marian Ormaniec

Marian Ormaniec miał w chwili zgonu zaledwie 59 lat. O jego śmierci poinformował Polaków w mediach społecznościowych burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Wiadomo, że w ostatnich momentach polityk walczył z zakażeniem koronawirusem. Najwyraźniej to Covid-19 okazał się silniejszym przeciwnikiem - to nie pierwsza taka tragedia odkąd wirus wziął nasz kraj w posiadanie.

"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci wieloletniego działacza ludowego, byłego wicewojewody i wicemarszałka województwa śląskiego, przewodniczącego wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, oddanego samorządowca, działacza na rzecz sportu i kultury, kochającego Żywiecczyznę, a szczególnie swoje ukochane rodzinne Gilowice. (…) Żywiecczyzna utraciła ważnego orędownika swoich spraw, któremu na sercu zawsze leżał rozwój całego regionu. Cześć Jego pamięci" – napisał burmistrz Żywca.

Zmarły Marian Ormaniec przyszedł na świat 27 marca 1962 roku w Gilowicach. Ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie i studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej. Od wielu lat był związany z PSL. 

Mężczyzna wielokrotnie działał także społecznie w stowarzyszeniach wspierających lokalną kulturę i sport. Związany był z Ochotniczym Strażami Pożarnymi. Jego odejście zasmuciło ogromną liczbę osób. Składamy wyrazy współczucia na ręce rodziny.

Czytaj także
Przeczytaj więcej