18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybitny Polak

Zmarł Stanisław Kowalski. Pomagał tysiąciom dzieci

Wojciech Kozicki
05.08.2022  21:21
Zmarł Stanisław Kowalski, czyli założyciel i wieloletni prezes Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i Fundacji Sedeka
Zmarł Stanisław Kowalski, czyli założyciel i wieloletni prezes Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i Fundacji Sedeka Fot: Facebook Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Zmarł wybitny Polak, który przez lata niósł pomoc chorym dzieciom. Nie żyje Stanisław Kowalski, czyli założyciel i wieloletni prezes Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i Fundacji Sedeka. O jego śmierci poinformowało biuro prasowe Fundacji Dzieciom.

Zmarł Stanisław Kowalski, czyli założyciel i wieloletni prezes Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i Fundacji Sedeka, które niosą pomoc ponad 40 tysiącom dzieci chorych i z niepełnosprawnościami z całej Polski. Zmarł w wieku 89 lat. Nigdy nie pobierał prowizji ani od darczyńców, ani od rodziców swoich podopiecznych.

Nie żyje Stanisław Kowalski. Jego fundacje pomagają dzieciom

Stanisław Kowalski W 1998 roku stworzył Fundację Dzieciom, a w 2009 roku Fundację Sedeka. Ta pierwsza zajmuje się dziećmi z niepełnosprawnościami, a druga pomaga chorym osobom dorosłym zagrożonym wykluczeniem społecznym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. 

Za swoją działalność otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal im. dr. Henryka Jordana, Medal Korczakowski, Medal Solidarności Społecznej, Medal "Przyjaciel Dziecka", Medal "Zasłużony dla Niepełnosprawnych", Medal "Serce za Serce, Order ECCE HOMO, nagroda im. św. Brata Alberta, medal "Milito Pro Christo", tytuł "Lidera działalności charytatywnej w Polsce", wyróżnienie "Lodołamacz 2011", statuetką PFRON-u "Za Szczególne Osiągnięcia w Działaniach na rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością". Najbardziej cenił jednak Order Uśmiechu, który przyznały mu dzieci.

Stanisław Kowalski urodził się 30 kwietnia 1933 roku. Ukończył Politechnikę Warszawską, uzyskując stopień magistra inżyniera. Przez 20 lat pracował w przemyśle maszynowym, następnie prowadził działalność gospodarczą – przypomina Interia.pl.