18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnaj, profesorze

Nie żyje Witold Kieżun. Odszedł bohater Powstania Warszawskiego

Wojciech Kozicki
13.06.2021  13:29
Nie żyje Witold Kieżun. Odszedł bohater Powstania Warszawskiego
Nie żyje Witold Kieżun. Odszedł bohater Powstania Warszawskiego Fot: ADAM GUZ/REPORTER/East News

Smutna i tragiczna wiadomość. Nie żyje profesor Witold Kieżun. Legendarny uczestnik Powstania Warszawskiego i żołnierz Armii Krajowej zmarł w wieku 99 lat.

Płyną łzy, to bardzo smutna niedziela. Nie żyje profesor Witold Kieżun, czyli słynny żołnierz Armii Krajowej, który walczył w Powstaniu Warszawskim w batalionie „Gustaw”. Legenda odeszła w wieku 99 lat.

Nie żyje prof. Witold Kieżun. Był bohaterem Powstania Warszawskiego

Informację o śmierci Witolda Kieżuna podała również Fundacja „Nie zapomnij o nas”, nazywając go jednym z największych bohaterów Powstania Warszawskiego.

Bardzo, bardzo, bardzo smutna informacja: zmarł Witold Kieżun - Powstaniec Warszawski o pseudonimie »Wypad«, wybitny ekonomista, wielki przyjaciel Muzeum Powstania Warszawskiego, duży autorytet. Miał 99 lat. Cześć jego pamięci! – informuje na Twitterze Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak przypomina Polsat News, Witold Kieżun urodził się 6  lutego 1922 roku w Wilnie. Był profesorem nauk ekonomicznych, a w Powstaniu Warszawskim walczył pod pseudonimem „Wypad”. Służył w oddziale do zadań specjalnych "Harnaś" w batalionie "Gustaw" i brał udział w akcji zdobycia Poczty Głównej przy placu Napoleona, dziś Powstańców Warszawy. Sam wziął do niewoli kilkunastu żołnierzy niemieckich, pozyskując tym samym broń i amunicję dla powstańców.

W sierpniu 1944 r. odznaczono go Krzyżem Walecznych. 23 września 1944 r. został odznaczony Krzyżem Virtuti Militari – przypomina Polsat News.

Witold Kieżun o Powstaniu Warszawskim:

Czytaj także
Przeczytaj więcej