18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki smutek

Nie żyje znany, polski piłkarz. Fani sportowca w rozpaczy

26.09.2021  13:21
Zenon Lissek nie żyje
Zenon Lissek nie żyje Fot: Shutterstock

Zenon Lissek nie żyje. Fani piłkarza są w ogromnej rozpaczy, nikt nie spodziewał się tak przykrych informacji. Zmarły sportowiec w 1989 roku zasłynął zdobyciem przepięknego gola z Juventusem w Pucharze UEFA.

Zenon Lissek nie żyje. Były piłkarz Szombierek Bytom, Górnika Zabrze i Hansy Rostock zmarł po długiej chorobie w wieku 58 lat. Mimo wszystko, fani jego sportowego talentu nie spodziewali się takich tragicznych informacji.

Zenon Lissek nie żyje

Największym osiągnięciem zmarłego było zdobycie przepięknego gola z Juventusem w Pucharze UEFA w roku 1989. Ta zasługa nigdy nie została mu zapomniana. Poniżej prezentujemy nagranie z tego historycznego momentu meczu.

Miało to miejsce w meczu 1/32 finału Pucharu UEFA. Zenon Lissek strzelił przepięknego gola Juventusowi i choć ekipa z Górnego Śląska ten mecz przegrała 2:4, to ta bramka po dziś dzień jest wspominana przez kibiców.

O jego śmierci poinformował fanów futbollu Górnik Zabrze. 

Pomimo choroby i cierpienia nie skarżył się. Zawsze żywo interesował się Górnikiem, kibicował mu, oglądając mecze w telewizji. Pytał co słychać u trenera, piłkarzy. Bardzo chciał raz jeszcze zasiąść na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla. Za niespełna dwa tygodnie skończyłby 59 lat

- możemy przeczytać w specjalnie wystosowanym komunikacie klubu.

Szczególnie współczujemy zwłaszcza bliskim zmarłego piłkarza.

Czytaj także
Przeczytaj więcej