18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki żal

Nie żyje b. wicepremier. Znała go cała Polska

01.09.2021  09:55
Nie żyje Roman Malinowski
Nie żyje Roman Malinowski Fot: Gita Kulinitch/Shutterstock

Nie żyje b. wicepremier i marszałek Sejmu Roman Malinowski. Polityk związany był z PSL, a wcześniej ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym. Zmarł w wieku 86 lat, a o jego śmierci poinformował obecny prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Roman Malinowski swego czasu znany był wszystkim Polakom. Polityk pełnił funkcję wicepremiera i marszałka Sejmu. Był też ministrem przemysłu spożywczego i skupu oraz posłem 3 kadencji w czasach PRL.

Nie żyje Roman Malinowski

O śmierci byłego wicepremiera poinformował na swoim profilu na Facebooku obecny prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Wiadomo, że znany polityk miał w chwili śmierci 86 lat. Wszyscy współczują teraz jego rodzinie.

Zmarł Roman Malinowski, architekt koalicji z Solidarnością, która zbudowała fundamenty pod rząd Tadeusza Mazowieckiego. Od zawsze związany z ruchem ludowym, był marszałkiem Sejmu, posłem, ministrem i wicepremierem. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje

- pisał Kosiniak-Kamysz.

Roman Malinowski miał za sobą wielką karierę polityczną. Poza obejmowaniem stanowiska wicepremiera i marszałka Sejmu był ministrem przemysłu spożywczego i skupu, a w latach 1976–1989 pełnił mandat posła PRL w czasie VII, VIII i IX kadencji Sejmu.

Zmarły wicepremier pochodził z Białegostoku, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej i średniej. Roman Malinowski studia zaś kończył na Wydziale Rolnym Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.

Redakcja Planety.pl przyłącza się do kondolencji.