18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje były prezes TVP. Miał koronawirusa

Malwina Kossela
31.10.2020  14:38
Nie żyje były prezes TVP
Nie żyje były prezes TVP Fot: New Africa/Shutterstock

Nie żyje były prezes TVP, Ryszard Miazek. Odszedł w wieku 75 lat, wiadomo też, że mężczyzna zmagał się z zakażeniem koronawirusem. To wielka strata przede wszystkim dla jego rodziny i przyjaciół.

Ryszard Miazek, były prezes Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - zmarł w wieku 75 lat. Przyczyną śmierci ekonomisty i publicysty był COVID-19. W tym momencie wiadomo, że z zakażeniem koronawirusem walczy również jego żona, która obecnie przebywa w szpitalu. Śmierć mężczyzny jest wielkim ciosem dla jego najbliższych.

COVID-19 pustoszy Polskę i gołym okiem widać, że choroba staje się coraz bardziej śmiertelna. Niestety, można dostrzec to również w coraz częściej przegrywających walkę z chorobą - osobach publicznych. Ryszard Miazek, którego życie zgasło w dobie pandemii, w latach 1996-1998 pełnił funkcję prezesa TVP, a w 2000-2002 roku zarządzał Polskim Radiem.

Nie żyje były prezes TVP

Nie była to jednak jego jedyna przygoda z mediami. W latach 1993-1996 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a w 1992 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu Waldemara Pawlaka.

Odebrał w młodości staranne wykształcenie. W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Rolnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a w 1987 uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych.

Współczujemy wszystkim, którzy znali Ryszarda Miazka i teraz pozostają pogrążeni w żałobie i rozpaczy. W dobie pandemii COVID-19 musimy się jednoczyć i solidaryzować, by szybciej wygrać walkę z tym przerażającym wirusem.

Przeczytaj więcej
Komentarze