18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesna strata

Nie żyje gwiazdor "M jak Miłość". Czarna seria w polskich serialach

27.10.2021  14:08
Jerzy Złotnicki nie żyje
Jerzy Złotnicki nie żyje Fot: Gita Kulinitch/Shutterstock

Nie żyje Jerzy Złotnicki. Aktor grał w takich hitach, jak: "M jak Miłość", "07 Zgłoś się", "Miś", "Dom" czy też "Klan". To smutne chwile dla polskich seriali.

Dopiero co Polską wstrząsnęła wieść o śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego grającego w popularnych "Barwach szczęścia", a już musimy pożegnać Jerzego Złotnickiego, który grywał w takich hitowych produkcjach, jak: "M jak Miłość", "Miś", "Dom", "07 Zgłoś się", "Klan".

Jerzy Złotnicki nie żyje

Jerzy Złotnicki odszedł w wieku 87 lat, o czym poinformował na Facebooku portal "Filmy polskie lat 1945-1989". W tym momencie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci popularnego i bardzo lubianego aktora.

Z głębokim żalem żegnam zmarłego w dniu 6 października 2021 roku Jerzego Złotnickiego, długoletniego aktora Teatru na Targówku i mojego przyjaciela. Żegnaj, Złotku 

- napisała Danusia Rynkun w nekrologu opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej".

Jerzy Złotnicki urodził się 6 lipca 1934 roku w Warszawie. Przed kamerą debiutował już jako kilkunastolatek. W 1948 roku zagrał dziecięcą rolę Dawidka Liebermanna w filmie "Ulica Graniczna", w ten sposób "połknął bakcyla" i wszedł na dobre do świata filmu.

Współczujemy jego najbliższym i wszystkim fanom tej wielkiej straty.

Czytaj także