18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kościół w szoku

Andrzej Dymer nie żyje. Stanie przed "sądem ostatecznym"?

Emilia Waszczuk
16.02.2021  11:22
Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje
Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje Fot: shutterstock

Nie żyje ksiądz Andrzej Dymer, oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci. Duchowny był antybohaterem reportarzu TVN24 z ostatnich dni.

Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje - poinformowała KAI. Mężczyzna od dawna zmagał się z ciężką chorobą. Teraz przegrał z nią walkę.

Po długiej chorobie zmarł ks. Andrzej Dymer, do niedawna dyrektor Instytutu Medycznego w Szczecinie, a wcześniej m.in. założyciel Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w tym mieście

- podała katolicka agencja prasowa.

Ks. Andrzej Dymer - pedofil?

Ksiądz Andrzej Dymer był oskarżony o molestowanie seksualne dzieci. Biskupi o jego przestępstwach mieli wiedzieć już od 1995 roku, jednak - jak to zwykle ma miejsce w Kościele w Polsce - nie reagowali.

Śledztwo w sprawie księdza ruszyło dużo później - dopiero po publikacjach "Gazety Wyborczej". W 2008 roku duchowny został skazany przez sąd kościelny, jednak niewiele to dało. Od wyroku się odwołał, a kolejny nigdy nie zapadł.

W ostatnim tygodniu ks. Andrzej Dymer znów pojawił się na nagłówkach - po reportażu TVN24. Wtedy arcybiskup Andrzej Dzięga zdecydował, by usunąć go ze stanowiska dyrektora Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie.

Czytaj także