18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje ksiądz chory na COVID-19. Zakaziło się 10 innych

07.07.2020  09:43
Nie żyje ksiądz chory na COVID-19. Zakaziło się 10 innych
Nie żyje ksiądz chory na COVID-19. Zakaziło się 10 innych Fot: New Africa/Shutterstock

Nie żyje ksiądz z Radomia, chory na COVID-19. Kolejnych dziesięciu duchownych zakaziło się koronawirusem od zmarłego kapłana. 

Nie żyje duchowny z Domu Księży Seniorów w Radomiu, a kolejnych dziesięciu duchownych zakaziło się koronawirusem. Poinformował o tym PAP kanclerz kurii biskupiej w Radomiu ks. prał. Edward Poniewierski. 

Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem

Zakażenia zostały zdiagnozowane w Domu Księży Seniorów przy ulicy Młyńskiej 23. Niestety, seniorzy są o wiele bardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19. 

W związku z tym wykonano badania u wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów, w którym mieszka około trzydziestu kapłanów. Okazało się, że około dziesięciu ma wynik pozytywny

– przekazał dziś kanclerz radomskiej kurii.

Zakażeni kapłani trafili do szpitala zakaźnego bezzwłocznie, ale niestety, jednemu z nich nie udało się uratować życia. Pozostali zakażeni czują się całkiem dobrze i ci, u których nie pojawiły się objawy COVID-19 - spędzają kwarantannę we własnych pokojach.

Posiłki podstawiane są im pod drzwi, a także zapewniana jest niezbędna pomoc – zgodnie ze wskazaniami sanepidu

- wskazał ks. Poniewierski. 

Oby nie powtórzyła się już taka tragedia.

Przeczytaj więcej
Komentarze