18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki żal

Nie żyje legendarny, polski podróżnik. Fani we łzach

23.02.2021  13:29
Nie żyje Aleksander Doba
Nie żyje Aleksander Doba Fot: NewAfrica/Shutterstock

Nie żyje Aleksander Doba. Legendarny polski podróżnik i kajakarz. Jego największym osiągnięciem było samotne przepłynięcie kajakiem Oceanu Atlantyckiego. O jego śmierci na Kilimandżaro z żalem poinformowała rodzina zmarłego.

Aleksander Doba na zawsze pozostanie legendą. Jako pierwszy człowiek przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, korzystając jedynie z siły własnych mięśni. Spełniał marzenia o wielkich podbojach i podróżach.

Jego śmierć jest powiązana z jego pasją. Aleksander Doba zginął w trakcie próby zdobycia Kilimandżaro. O tragedii poinformowała fanów mężczyzny rodzina zmarłego. 

Nie żyje Aleksander Doba

Do dramatu doszło 22 lutego 2021 roku. Aleksander Doba do ostatnich dni był wyjątkowo aktywny. W chwili swojej śmierci miał 74 lata. Jego życie było pełne najróżniejszych przygód, o których inni mogą pomarzyć.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki

- napisali jego najbliżsi na Facebooku.

Aleksander Doba był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wiadomość o jego śmierci wielu pogrąży w ogromnym smutku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze