18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

O. Zięba nie żyje. Walczył ze śmiertelną chorobą

31.12.2020  11:16
Nie żyje ojciec Maciej Zięba
Nie żyje ojciec Maciej Zięba Fot: New Africa/Shutterstock

Nie żyje dominikanin, ojciec Maciej Zięba. Duchowny odszedł w wieku 66 lat, a wcześniej przez bardzo długi czas zmagał się ze śmiertelną chorobą. Jego śmierć przepełniła smutkiem wszystkie bliskie mu osoby. 

Nie żyje dominikanin, ojciec Maciej Zięba. Śmierć 66-letniego duchownego głęboko zasmuciła wszystkich bliskich mu ludzi. O tragicznym wydarzeniu poinformowali jego współbracia na stronie internetowej wrocławskich dominikanów.

Nie żyje ojciec Maciej Zięba

Ojciec Maciej Zięba odszedł 31 grudnia 2020 po długiej walce z chorobą nowotworową. Zmarły duchowny był bardzo znany i szanowany w swoim środowisku. Trudno wyobrazić sobie ból tej straty.

Z żalem informujemy, że dzisiejszej nocy, po wielu miesiącach walki z chorobą nowotworową, zmarł nasz współbrat Maciej Zięba OP. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Bracia konwentu św. Wojciecha

- czytamy w komunikacie zamieszczonym w internecie. 

Zmarły ojciec Zięba był teologiem, filozofem i publicystą. Był też absolwentem fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1981 wstąpił do zakonu dominikanów, sześć lat później uzyskał święcenia kapłańskie.

W okresie lat 70. i 80. był działaczem opozycji antykomunistycznej. Założył w 1995 roku i przewodził potem Instytutowi Tertio Millennio w Krakowie. Był także dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Wiele osób może znać go również jako autora książek. Był autorem takich pozycji, jak m.in. „Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja”. W roku 1997 uzyskał w PAT tytuł doktora. 

Mamy nadzieję, że czas ukoi zbolałe serca jego rodziny i współbraci.

Czytaj także
Przeczytaj więcej