18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przegrał walkę z chorobą

Nie żyje słynny polski dziennikarz

Wojciech Kozicki
05.03.2021  16:42
Nie żyje dziennikarz Radia Kraków Andrzej Kukuczka
Nie żyje dziennikarz Radia Kraków Andrzej Kukuczka Fot: East News

Andrzej Kukuczka nie żyje. Potwierdzono wiadomość, że zmarł słynny dziennikarz Radia Kraków. Przyczyną śmierci był złośliwy nowotwór mózgu.

Nie żyje Andrzej Kukuczka, odszedł w wieku 56 lat. Był dziennikarzem i reporterem Radia Kraków, ale zasłynął także jako wydawca serwisów informacyjnych oraz gospodarz programów sportowych. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, a karierę dziennikarską zaczął jeszcze w czasie studiów. Prowadził popularne audycje muzyczne, a także radiowe felietony o II wojnie światowej.

Nie żyje dziennikarz Andrzej Kukuczka

Informację o śmierci Andrzeja Kukuczki przekazało Radio Kraków. Okazuje się, że przyczyną śmierci była ciężka choroba. Jak przypomina Wirtualna Polska, dziennikarz od 2018 roku zmagał się ze złośliwym nowotworem mózgu. Zdiagnozowano u niego glejaka.

Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel Andrzej Kukuczka – pisze Radio Kraków w mediach społecznościowych.

Zbierano pieniądze na leczenie Andrzeja Kukuczki. Środki na leczenie Kukuczki zebrane w skarbonce na stronie Fundacji Alivia, zostaną przekazane dla innych potrzebujących.

Czytaj także