Dramatyczne doniesienia

Nie żyje student warszawskiej SGH. Zginął pod Kijowem

01.03.2022  18:16
Dramat na Ukrainie
Dramat na Ukrainie Fot: GENYA SAVILOV/AFP/East News

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie poinformowała o śmierci jednego ze studentów, który przebywał na Ukrainie. Oleksii Morklianyk zmarł we wtorek na terenie obwodu kijowskiego. Auto, którym podróżował, zostało trafione odłamkiem pocisku.

Na stronie SGH w Warszawie pokazał się komunikat o śmierci Oleksieja Morklianyka, który zginął podczas ostrzału na Ukrainie.

Dotarła do nas tragiczna wiadomość. 1 marca w obwodzie kijowskim w wyniku odniesionych ran zmarł student studiów I stopnia SGH – przekazała "Gazeta SGH".

Samochód, którym przemieszczał się student, został trafiony odłamkami pocisku artyleryjskiego szrapnel.

Student SGH zmarł pod Kijowem

Władze uczelni przekazały "Rodzinie Krewnym i Przyjaciołom Oleksiia wyrazy najgłębszego współczucia". Uczelnia podkreśla, że nie godzi się z tą stratą.

Ukraina stała się celem barbarzyńskiego ataku ze strony Federacji Rosyjskiej, która posyła na śmierć niewinne istnienia. Apelujemy o jak najszybsze zaprzestanie działań zbrojnych, żeby położyć kres tej bezsensownej i haniebnej wojnie! - informuje SGH.

Rosjanie kontynuują ostrzał na terenie wielu ukraińskich miast. Druga runda pokojowych negocjacji między Ukrainą a Rosją planowana jest na środę.

Czytaj także