18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesna strata

Nie żyje znany polski polityk. Rzecznik rządu poruszony

25.06.2021  19:18
Nie żyje polityk
Nie żyje polityk Fot: hafizi/Shutterstock

Nie żyje Ryszard Wittke. 68-latek zmarł po długotrwałej walce z ciężką chorobą. Od wielu lat pozostawał wójtem gminy Nowa Wieś Lęborska na Kaszubach. Jego odejście zaskoczyło wszystkich, nawet rzecznik rządu jest szczerze poruszony.

Ryszard Wittke zmarł w wieku 68 lat po długiej walce z chorobą. Jego śmierć zaskoczyła i wprawiła w szczery smutek mieszkańców gminy Nowa Wieś Lęborska, której wójtem pozostawał od lat. Do odejścia urzędnika odniósł się nawet rzecznik rządu Piotr Müller, który wspomina go jako "ciepłego i zawsze uśmiechniętego" człowieka.

O śmierci wójta poinformował miejscowy portal Lębork Nasze Miasto. Mężczyzna rządził gminą od 2002 roku. Rzecznik rządu Piotr Müller postanowił odnieść się do tego tragicznego wydarzenia w swoich mediach społecznościowych, gdzie napisał, że przyjął je z "ogromnym smutkiem i żalem".

Nie żyje Ryszard Wittke

Jednocześnie Piotr Müller wspomina Ryszarda Wittke jako osobę szanowaną zarówno przez mieszkańców, jak i przez współpracowników. Rzecznik rządu przejął się tak mocno, ponieważ miał okazję osobiście poznać nieżyjącego wójta. Jego rozpacz podzielają internauci.

Był wójtem zawsze blisko ich spraw, w końcu miał ich najwięcej w powiecie lęborskim. Załatwił pierwszy nowy wóz w OSP w powiecie, od niego zapoczątkowali pozostali

- pisze jeden z internautów.

Wiadomość o śmierci Wójta dotarła do mnie dzisiejszego ranka. Nieco ponad miesiąc temu miałem okazję spotkać się z nim na terenie jego ukochanej gminy Nowa Wieś Lęborska. Wtedy w maju jeszcze z dużą nadzieją patrzył na dalsze plany, pomimo kłopotów zdrowotnych

- pisał z wielką szczerością rzecznik rządu. 

Nam pozostaje złożyć najszczersze wyrazy współczucia na ręce bliskich zmarłego.

Czytaj także
Przeczytaj więcej