18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miał 65 lat

Nie żyje zwycięzca Big Brothera! Janusz Dzięcioł zginął tragicznie

06.12.2019  10:37
Nie żyje zwycięzca Big Brothera! Janusz Dzięcioł zginął tragicznie
Nie żyje zwycięzca Big Brothera! Janusz Dzięcioł zginął tragicznie Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Janusz Dzięcioł nie żyje - poinformowała Gazeta Pomorska. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji Big Brothera i poseł na Sejm w latach 2007-2015, miał 65 lat.

Mężczyzna zginął w tragicznym wypadku w Białym Borze pod Grudziądzem. Auto osobowe, którym podróżował Dzięcioł, wjechało na niestrzeżony przejazd kolejowy. Chwilę później uderzył w nie pociąg. Policja o zdarzeniu poinformowana została o godzinie 8.45 w piątek.

O godzinie 8.40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny"

- poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Śmierć mężczyzny potwierdza szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka.

Otrzymałam informację ustną od prokuratora pracującego na miejscu, że ofiarą wypadku jest były poseł Janusz Dzięcioł

- powiedziała.

Janusz Dzięcioł - sylwetka

Janusz Dzięcioł był szefem straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji (2007-2015) z ramienia PO. W 2009 roku startował w wyborach do europarlamentu, jednak bez powodzenia. W 2014 roku próbował swych sił w wyborach na prezydenta Grudziądza. W ostatnim czasie pracował w ośrodku pomocy społecznej w Świeciu. W 2019 roku startował w wyborach parlamentarnych z list PSL.

W 2001 roku Janusz Dzięcioł zwyciężył w pierwszej edycji Big Brothera.

Czytaj także