18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedziela Palmowa w Polsce

Ksiądz na mszy męczył osła. Wierni go chwalą [WIDEO]

Wojciech Kozicki
06.04.2020  12:21
Niedziela Palmowa, transmisja i osioł - ksiądz przesadził?
Niedziela Palmowa, transmisja i osioł - ksiądz przesadził? Fot: Facebook/NIEDZIELA ALMOWA 5 kwietnia g.11 BIELANY

Niedziela Palmowa, Kościół w Polsce i znęcanie się nad zwierzętami? Jedna z mszy była transmitowana w internecie, a wierni zobaczyli jak parafia bł. Edwarda Detkensa w Lesie Bielańskim (Warszawa) dopuściła się męczenia osła w świątyni.

W Polsce odbyła się Niedziela Palmowa, a niektórym duchownym chyba odbiła palma! Msze odprawiono, chociaż koronawirus uniemożliwił wiernym uczestnictwo w nabożeństwach. Nie obyło się bez skandalu, ponieważ ksiądz Wojciech Drozdowicz wpuścił do kościoła osła. Czy to już znęcanie się nad zwierzętami?

Niedziela Palmowa i transmisja online z mszy

Proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa w Lesie Bielańskim transmitował niedzielną mszę na Facebooku. Parafianie mogli zobaczyć m.in. osiołka przywiązanego do drzwi świątyni. Ksiądz użył bardzo krótkiej smyczy, a w internecie wybuchło oburzenie.

Zwierzę było wyraźnie poirytowane, ale nie mogło się ruszyć. Tymczasem w kościele, mimo kwarantanny i nowych przepisów, pojawiło się dziecko, które zaczęło ujeżdżać osła, a jeden z dorosłych uparcie głaskał i dotykał. Pojawiło się jednak wiele komentarzy, w których wierni doceniają księdza za „życie i zwierzęta w kościele” oraz „udział braci mniejszych w nabożeństwie”. Parafianie chwalili się, że oglądało transmisję i poświęciło palemki wirtualnie przed komputerem.

Transmisja z mszy online i Niedziela Palmowa w Warszawie... z osłem! [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze