18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chory minister zdrowia?

Niedzielski ma covid? Jest wynik testu

Wojciech Kozicki
25.02.2021  21:19
Adam Niedzielski zrobił test na COVID-19. Znamy wynik
Adam Niedzielski zrobił test na COVID-19. Znamy wynik Fot: Mateusz Grochocki/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski na kwarantannie. Cała Polska wstrzymała oddech! Czy Michał Dworczyk zaraził szefa resortu koronawirusem SARS-CoV-2? Wreszcie jest wynik testu na COVID-19.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przebywa na kwarantannie. Podczas wywiadu RMF FM wyznał, że co prawda miał kontakt z chorym szefem KPRM Michałem Dworczykiem, ale nie podejrzewał, że doszło do zakażenia COVID-19. Pozostała jednak niepewność. Sprawa się wyjaśniła, polityk otrzymał właśnie wynik testu na COVID-19.

Czy Adam Niedzielski ma koronawirusa? Jest wynik testów

Jak potwierdził rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, czwartkowy test na  koronawirusa u ministra Adama Niedzielskiego dał wynik negatywny. Czy dalej będzie w takim razie przebywał na kwarantannie? Wciąż czeka na decyzję sanepidu, by mógł opuścić dom i wyjść na wolność. Jak na razie pozostał czynny zawodowo i pracuje zdalnie. 

Niedzielski w rozmowie z mediami opowiedział, że gdy kontaktował się z Dworczykiem, mieli maseczki. Nie czekał na oficjalne decyzje i nakazy, poddał się samoizolacji. Wyznał również, że korzystał z aplikacji rządowej, codziennie robiąc sobie zdjęcie i potwierdzając, że przebywa w domowej izolacji. Jak na razie nie zaszczepił się, bo jak przyznał, chce cierpliwie i uczciwie poczekać na swoją kolej.

Adam Niedzielski uczestniczył wraz z Michałem Dworczykiem w piątkowej konferencji prasowej dotyczącej obostrzeń i harmonogramu szczepień na COVID-19. Minister zdrowia w poniedziałek "Gościu Wiadomości" TVP mówił, że wraz z szefem KPRM znajdowali się w odległości mniej więcej pół metra przez ponad 40 minut, a przed jej rozpoczęciem omawiali szczegóły – przypomina Radio ZET.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze