18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące dane i prognozy

Niedzielski ogłasza mega spadek zakażeń

Wojciech Kozicki
16.04.2021  09:38
Niedzielski ogłasza spadek zakażeń. Trzecia fala pandemii się kończy?
Niedzielski ogłasza spadek zakażeń. Trzecia fala pandemii się kończy? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Ależ on ma dzisiaj dobry dzień! Minister zdrowia Adam Niedzielski najpierw ujawnił kiedy zdejmiemy maseczki, a teraz ogłosił, że w piątek liczba zakażeń będzie znacząco niższa. Czy powoli na horyzoncie pojawia się koniec pandemii?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaczął nadawać na dobrej częstotliwości. Czyżby przeszedł jakiś kurs pozytywnego myślenia, albo zażył jakieś środki wspomagające optymistyczne podejście do życia? Najpierw na Twitterze ujawnił kiedy poluzowane zostaną obostrzenia i zdejmiemy maseczki (tak szybko, że niektórzy nawet nie zdążą uprać!), a teraz przekazał nowe informacje dotyczące liczby zakażeń. W piątek 16 kwietnia będzie ZNACZNIE NIŻSZA!

Niedzielski ogłasza spadek zakażeń. Trzecia fala pandemii się kończy?

Niedzielski ujawnił, że będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami „mimo że jest wykonanych dużo badań”. Wczoraj przeprowadzano ok. 90 tys. testów i mimo tego, należy się szykować na spadek liczby zakażeń rzędu nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia

Dzisiaj powinien być pod kątem wyników bardziej optymistyczny dzień. Będziemy mieli do czynienia dzisiaj z dużymi spadkami, rzędu nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia, mimo wielu wykonanych badań – powiedział w piątek Adam Niedzielski.

Na tym jednak koniec dobrych newsów od ministra zdrowia. Podał również, że od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku netto liczby hospitalizacji. Zapowiedział, że w najbliższych dniach Polacy wyraźnie zobaczą skalę spadku zakażeń, który powinien być DYNAMICZNY.

Widać, że to apogeum, które mniej więcej dwa tygodnie temu było na poziomie liczby nowych zakażeń, w szpitalach to apogeum mamy tuż za sobą, tzn. te kilka dni temu to miało miejsce. Wydaje się, że trend jest absolutnie spadkowy – powiedział szef resortu zdrowia.

Warto jednak przypomnieć, że jeszcze kilka dni temu Adam Niedzielski ostrzegał, że koronawirus zostanie z nami na zawsze i mówił o ostrzejszych restrykcjach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej