18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił datę dramatu!

Niedzielski zapowiada V falę i lockdown!

20.12.2021  19:03
Nowa fala zakażeń i lockdown? Niedzielski zapowiada kolejną kumulację zakażeń koronawirusem
Nowa fala zakażeń i lockdown? Niedzielski zapowiada kolejną kumulację zakażeń koronawirusem Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

W Polsce trwa obecnie czwarta fala zakażeń koronawirusem, a Adam Niedzielski już zapowiada PIĄTĄ FALĘ. Ma uderzyć w Polaków lada moment! Czekają nas lockdown i dodatkowe obostrzenia pandemiczne? Najgorsze dopiero przed nami?

Polska aktualnie zmaga się ze szczytem 4. fali zakażeń koronawirusem. To jednak z pewnością nie koniec pandemii, a Polacy powinni szykować się na kolejne uderzenie pandemiczne. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w programie „Newsroom” w Wirtualnej Polsce, że „szczyt piątej fali zakażeń koronawirusem może przypaść na drugą połowę stycznia”. Czeka nas nowy lockdown?

V fala zakażeń i nowy lockdown. Niedzielski ujawnia

Minister Niedzielski na razie nie przewiduje, że zostanie wprowadzony lockdown, ale „nie można wykluczyć, że  podjęte zostaną bardzo trudne decyzje”. Jak na razie „sytuacja jest bezpieczna” i lockdown nam nie grozi. Dodał również, że granicą wydolności systemu jest poziom 30 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19.

Przy okazji Niedzielski na Twitterze uspokoił, że mamy już za sobą „apogeum zakażeń i hospitalizacji w IV fali pandemii”.

Warianty Omikronu, „stanowią bardzo poważne zagrożenie”. Do tej pory w Polsce zidentyfikowano siedem przypadku zakażeń tym wariantem, ale zapewne jest ich więcej. – Patrząc na fale, które mamy za sobą, i falę, która trwa, nigdy nie było takiej krytycznej sytuacji, żebyśmy musieli startować z tak wysokiego poziomu. Spadki są w porywach do 20 proc. z tygodnia na tydzień, ale zdecydowanie to musi dziać się szybciej, bo jest bardzo poważne ryzyko, że Omikron, który wywoła V falę, wystartuje z bardzo wysokiego poziomu. Jeżeli by to się zaczęło dziać na przykład teraz, gdy mamy 23,5 tys. hospitalizacji, to niestety nasza służba zdrowia mogłaby tego nie wytrzymać – powiedział Niedzielski.