18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szpitale za chwile padną!

Niedzielski ujawnia prognozy. Potworna ilość zgonów

Wojciech Kozicki
24.03.2021  09:52
Adam Niedzielski ujawnia prognozy. Dramatyczna liczba zgonów w Polsce
Adam Niedzielski ujawnia prognozy. Dramatyczna liczba zgonów w Polsce Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Spełnia się czarny scenariusz, COVID-19 w Polsce to już COVIDOKALIPSA. Minister Michał Dworczyk ujawnił, że 24 marca w środę liczba nowych zakażeń osiągnęła 30 tysięcy. Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził te informacje i ujawnił dramatyczne prognozy.

Sytuacja epidemiczna w Polsce dramatycznie szybko się pogarsza. Minister Michał Dworczyk właśnie ujawnił, że w środę liczba nowych zakażeń koronawirusem wynosi 30 tysięcy. Mateusz Morawiecki już zapowiedział dodatkowe obostrzenia na Wielkanoc. Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski w programie „Tłit” (Wirtualna Polska) nie dość, że potwierdził dane podane przez Dworczyka, to przedstawił też prognozy dotyczące zgonów.

Adam Niedzielski ujawnia prognozy. Dramatyczna liczba zgonów w Polsce

Niedzielski zwrócił uwagę, że „sytuacja wygląda bardzo ciężko”. W poprzedni poniedziałek, punkty POZ zleciły 62 tysiąca badań, a w tym tygodniu w poniedziałek było to 67 tysięcy zleceń. Oznacza to coraz więcej osób chorych. Zdaniem Niedzielskiego, biorąc uwagę dodatnią dynamikę, „30 tysięcy nowych zakażeń to nie jest żadna bariera nie do przekroczenia”.

Ostrzega, że wraz z rosnącą liczbą zakażeń, rośnie liczba zgonów. Adam Niedzielski prognozuje, że w tym tygodniu liczba zgonów przekroczy 50 tysięcy. Pojawia się problem, bo obecnie mamy już powyżej 75 proc. zajętych łóżek covidowych i respiratorów. Minister Dworczyk przyznał, że brakuje personelu medycznego.

Faktycznie zrównujemy się z tym poziomem 30 tys. To wszystko jest przy bardzo dużej liczbie badań, bo ta liczba badań wykonanych wczoraj praktycznie wynosi 100 tys. Niestety też liczba zgonów jest znowu tak duża, jak była w styczniu, bo przekroczyła 511. Hospitalizacji jest więcej, mimo że liczba zakażeń jest porównywalna – powiedział minister zdrowia Niedzielski. (Wirtualna Polska)

Czytaj także
Przeczytaj więcej